Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Janusz Korczak, powiedział:

„Człowiek lubi wysiłek. Lubi, żeby mu się udało, chce wiedzieć, czy potrafi, co może; mimo trudności, chce skończyć i zwyciężyć, przekonać siebie i innych, że jest silny i zręczny”.

Te słowa zainicjowały nowy rok szkolny 2022/23.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor Lilla Popłońska, która powitała wszystkich zgromadzonych, w szczególności uczniów klas pierwszych. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele instytucji partnerskich: IX łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Skierniewicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. W czasie spotkania został odczytany list Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.

Nie zapomnieliśmy także, że 1. września to także rocznica wybuchu II wojny światowej.

W krótkim wykładzie dr Katarzyna Piotrkiewicz przypomniała wydarzenia sprzed 83 lat. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy.

Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się na spotkania z wychowawcami, gdzie podzieliliśmy się wspomnieniami wakacyjnymi.

Nadszedł czas na wytężoną pracę. Wszystkim życzymy jej owocnych efektów.

K. N. , B. T.