Historia

W pierwszym roku swego istnienia lekcje odbywały się w szkole podstawowej, w Bolimowie. Liceum nie posiadało jeszcze własnego obiektu, który był w budowie.

W roku szkolnym 1993/94 zajęcia lekcyjne prowadzono już w nowym, jeszcze w pełni niewykończonym budynku. Szkoła zainicjowała kształcenie w dwóch oddziałach o specjalności:- finanse i rachunkowość- rachunkowość i rynek rolny.

Fragment artykułu jaki ukazał się w pierwszym miesiącu funkcjonowania szkoły:
Rozmowa z kierowniczka filii Liceum Ekonomicznego w Bolimowie – Elżbietą Staszewską.

Red: Od września rozpoczęła w Bolimowie działalność szkoła średnia – Liceum Ekonomiczne (jako filia LE w Skierniewicach). Proszę o kilka szczegółów na temat nowej placówki.

Elżbieta Staszewska: – Mamy na początek, dwie klasy pierwsze i 40 uczniów rekrutujących się z terenu gminy Bolimów, ze Skierniewic oraz okolic Żyrardowa i Łowicza. Szkoła ma profil ekonomiczny o 2 specjalnościach: (…). Kierunek nauki uczniowie obierają sobie po II roku nauki. Liceum mieści się – na zasadzie sublokatora – w budynku Szkoły Podstawowej im. Dąbrowskiego, gdzie zajmujemy 2 sale lekcyjne. Władze gminy szykują już dla nas 1 pomieszczenie w UG, gdzie będzie urządzona pracownia komputerowa, 10 komputerów już czeka. Niebawem pojawią się stoliki i można będzie prowadzić naukę przedmiotu „komputeryzacja prac biurowych”. Mamy poza tym 17 maszyn do pisania, na których uczniowie już pracują.

Red: – Jak czuje się LE i licealiści w szkole podstawowej?

E.S.: – Tak, jak może czuć się dodatkowy lokator. Przyjęto nas jednak bardzo życzliwie udostępniając wszystko co było możliwe w zakresie wyposażenia podstawowego i pomieszczeń. (…)Perspektywy – myślę – będą lepsze, bowiem za oknem już widać budowę dodatkowego skrzydła budynku, które zajmie liceum. Zalano już fundamenty, a na koniec br. realizatorzy zapewniają gotowy stan surowy obiektu. We wrześniu 1993 roku ma być przygotowany parter. Całość składać się będzie z 8 pomieszczeń.

Red: – Liceum funkcjonuje w gminie już nieco ponad miesiąc. Czy w tym czasie pojawiły się jakieś problemy przeszkadzające lub dezorganizujące pracę i naukę?

E.S.: – Jeśli chodzi np. o kadrę pedagogiczną – żadnych problemów nie było. (…) Na początku kłopoty z dojazdem do szkoły mieli nasi uczniowie, ale i te minęły. PKS wprowadził bowiem dodatkowy kurs (…) Mając dwie klasy, innych problemów w zasadzie nie spotykamy. Młodzież ma na razie gdzie się uczyć, a jak pojawi się wyposażenie sal i pracowni – o czym zapewnia kuratorium – będzie jeszcze lepiej. (…) Staramy się po prostu radzić sobie w miarę skromnych możliwości.

Red: – Dziękuję.

***W obecności Szanownych gości Wojewody Skierniewickiego Pana Andrzeja Charzewskiego, Pani Kurator Aldony Lipskiej, Wójta Gminy Bolimów Pana Andrzeja Jagury, nauczycieli rodziców i uczniów dnia 1 września 1994 roku odbyło się uroczyste otwarcie szkoły, jako samodzielnej placówki oświatowej. Wraz z rozbudową szkoły wzrastała liczba oddziałów.