Kategorie
Bez kategorii

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

5 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Kolejna grupa przyszłych policjantów, wojskowych i strażaków oficjalnie została włączona w poczet kadetów naszej szkoły. Uroczystość zgromadziła liczne grono zaproszonych gości – przedstawicieli władz terenowych, instytucji współpracujących ze szkołą  i członków rodzin uczniów.

Głównym punktem wydarzenia było złożenie przysięgi oraz defilada członków społeczności szkolnej. W dalszej kolejności goście  i gospodarze mieli  okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu młodzieży reprezentującej poszczególne klasy mundurowe. Z okazji roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowano  występ inspirowany twórczością poety pod tytułem „Niebo złote ci otworzę…”.

Jak co roku,  przyznano tytuł PRZYJACIELA SZKOŁY, który otrzymał Wójt Gminy Bolimów – Stanisław Linart.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni na uroczystości udali się na poczęstunek – gorącą grochówkę i  słodkie desery.

B.T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *