Kategorie
Bez kategorii

NARODOWE CZYTANIE

„Miej serce i patrzaj w serce”

Takie i inne fragmenty ballad A. Mickiewicza można było usłyszeć 5.09.2022 r. w murach naszej szkoły. Nie był to przypadek, ale inicjatywa, która stanowiła element akcji Narodowe Czytanie. Ballady i romanseAdama Mickiewicza to lektura jej 11. odsłony.

Z tej okazji po raz kolejny w wielu miejscach  naszego kraju znane i mniej znane osoby czytały publicznie utwory napisane przez naszego wielkiego twórcę doby romantyzmu. 

Z pewnością wielu Polaków przy tej okazji mogło odkryć dzieła wieszcza na nowo i zastanowić się nad ich sensem w świetle realiów współczesnego świata. Na pewno wśród nich znaleźli się też uczniowie naszej szkoły.

B.T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *