Kategorie
Bez kategorii

Ślubowanie kadetów 2022

Tradycja to zobowiązanie, ale i  radość.

 Od wielu lat łączymy wymienione elementy w trakcie  ślubowania klas mundurowych.  To  niezwykle ważne święto całej szkolnej społeczności Zespołu Szkół w Bolimowie.

W tym roku  uroczystość odbyła się 28 października. Zgromadziła liczne grono gości – przedstawicieli władz terenowych, instytucji współpracujących ze szkołą  i rodziców. Swą obecnością zaszczycili nas na przykład: Tadeusz Grotkowski – Wicestarosta Powiatu Skierniewickiego, Irena Lesiak  – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach, Ewa Ulanowska  – Skarbnik  Powiatu Skierniewickiego, ksiądz dr Krzysztof Chojnacki Proboszcz  Parafii Świętej Trójcy w Bolimowie, starszy brygadier Mariusz Wielgosz – Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, podinspektor Arkadiusz  Knap – Pierwszy  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, Komandor porucznik Mirosław Niedźwiedzki  z Akademia Sztuki Wojennej,   Kapitan Leszek Wiktorowski – przedstawiciel  37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej,   porucznik Paweł Kłosowski  – oficer prasowy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, starszy szeregowy Mateusz Dąbrowski z Oddziałów Specjalnych Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim,   druh Krzysztof  Figat – Prezes OSP w Bolimowie,  mgr inż. Jacek Śmiłowski – Kanclerz Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach,   dr Alojzy Pilich – Dyrektor  Instytutu Nauk Prawnych i  Bezpieczeństwa  z Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach,  Dyrektorzy, przedstawiciele  zaprzyjaźnionych szkół i instytucji.

 Wszyscy obecni uczestniczyli  w uroczystym złożeniu przysięgi oraz defiladzie przyszłych policjantów, strażaków, wojskowych i ratowników medycznych.  Zebrani mieli przyjemność obejrzeć montaż słowno- muzyczny „Kocham Cię Polsko” w wykonaniu uczniów naszej szkoły .

Ważnym  punktem programu był moment przyznania tytułu PRZYJACIELA SZKOŁY. Trafił on do Tadeusza Grotkowskiego – Wicestarosty Powiatu Skierniewickiego .

Po emocjach towarzyszących części oficjalnej wszyscy zgromadzeni na uroczystości udali się na poczęstunek – gorącą grochówkę i  pyszne ciasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *