Kategorie
Bez kategorii

Wyjazd do Muzeum Aushwitz

Jak co roku uczniowie starszych klas wybrali się na wycieczkę, która została wprowadzona w program nauczania naszej szkoły. 15 listopada 2022 r. klasy 4c i 3a pod opieką Pani Katarzyny Piotrkiewicz oraz Pani Elżbiety Koziarskiej, odwiedziły Muzeum Auschwitz.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od byłego obozu Auschwitz w części I. Znajdują się tam bloki dla więźniów, w tym blok śmierci oraz cele, w której zginął O. Maksymilian Maria Kolbe. Podczas zwiedzania złożyliśmy hołd ofiarom przed ścianą straceń. Następnie obejrzeliśmy pierwszą komorę gazową i krematorium.

Dalsza część wycieczki to Auschwitz Birkenau II. Przeszliśmy drogą śmierci, czyli ostatnią ścieżką, którą pokonywali więźniowie idąc do komór gazowych. Na koniec zwiedziliśmy baraki, w których w nieludzkich warunkach przetrzymywane były kobiety.

Bardzo dziękujemy Pani przewodnik, która opowiedziała nam przejmującą historię tego miejsca. Refleksje i odczucia towarzyszące nam podczas zwiedzania pozostaną na długo w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *