Kategorie
Bez kategorii

Otwarcie strzelnicy.

    

Wirtualny świat to nie tylko rozrywka! Wielu młodych ludzi kojarzy go głównie z grami komputerowymi, ale to również coś innego.

30 stycznia 2023 r. miało miejsce uroczyste  otwarcie wirtualnej strzelnicy w naszej szkole. Jest  to pierwszy tego typu obiekt, który oddano do użytku w powiecie skierniewickim. 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością między innymi: Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rafał Ambrozik – Sekretarz Senatu X kadencji, Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, Grzegorz Wojciechowski – Poseł Sejmu RP IX kadencji, Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki, Ewa Wendrowska  – Przedstawiciel Marszałka – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Tadeusz  Grotkowski Wicestarosta Skierniewicki, Irena Lesiak Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach, przedstawiciele służb mundurowych, radni Miasta i Gminy Bolimów oraz inni zaproszeni goście.

Wszyscy obecni mieli okazję sprawdzić swe umiejętności strzeleckie.

Strzelanie z broni krótkiej lub długiej jest możliwe nie tylko na strzelnicy sportowej  czy w warunkach plenerowych, ale też w murach szkoły. Uczniowie w ramach ćwiczeń korzystają z dokładnych replik broni długiej i krótkiej – czterech karabinków M4 oraz czterech pistoletów Glock. Przy ich użyciu starają się oddać celny strzał do tarcz wyświetlanych na ekranie.

Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej przyznanego w ramach programu „Strzelnica w Powiecie”. Rządowa dotacja wyniosła 200 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *