Kategorie
Bez kategorii

I Regionalne  Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Podstawowych

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół w Bolimowie z inicjatywy pana Patryka Kołosowskiego odbyły się I Regionalne  Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Podstawowych pod patronatem Starosty Skierniewickiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bolimów.  Przedsięwzięcie wsparli także partnerzy:  Medi-trans Transport Medyczny oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bolimowie.

W pełnym zakresie spełniliśmy cel inicjatywy, czyli wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz upowszechnianie stosowania się do zasad bezpieczeństwa.

Nasza szkoła stała się obszarem do kształtowania zdrowych postaw współzawodnictwa oraz współpracy w grupie. Staraliśmy się stworzyć środowisko edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy wśród szkół podstawowych w regionie, a nasze działania zdecydowanie przypadły do gustu uczestnikom mistrzostw.

W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn ze szkół podstawowych z obszaru powiatu skierniewickiego: z Bolimowa, Mokrej Lewej, Dąbrowic, Kęszyc i Humina.

Mistrzostwa składały się z części teoretycznej w postaci testu oraz części praktycznej. Pozoracje zorganizowane w formie stacji oraz ich obsługę zapewnili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bolimowie. Rywalizacja drużyn była zacięta, a wyniki klasyfikacji końcowej wyjątkowo wyrównane. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mokrej Lewej.

Mistrzostwa wzbudziły wiele emocji wśród uczestników i zintegrowały środowisko szkolne. Wierzymy, że inicjatywa na stałe zapisze się w kalendarzu działań  naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *