Kategorie
Bez kategorii

Projekt: Zielone Ściany i Ogrody Wertykalne

W dniu 11 października 2023r. uczniowie klas II a i III  wzięli udział w warsztatach „Zielone Ściany i Ogrody Wertykalne: dlaczego są potrzebne i jak je tworzyć”. Celem warsztatów było promowanie błękitno-zielonej infrastruktury i poprawy jakości życia mieszkańców Województwa Łódzkiego dzięki podejmowaniu działań na rzecz adaptacji i mitygacji zmian klimatu.

Zajęcia podzielone były na dwie części. W pierwszej uczniowie wysłuchali pogadanki na temat zmieniającej się specyfiki życia w miastach w kontekście utraty bioróżnorodności, deficytów wody i zmian klimatu oraz konieczności zmiany w projektowaniu rozwiązań miejskich, w tym inspiracji niestandardowych rozwiązań miejskich,  zielonych dachów,  ścian,  ogrodów wertykalnych, schronień dla ptaków w zielonych ścianach.

Część druga miała charakter praktyczny.  Uczniowie robili sadzonki roślin i doniczkowali  je. Stworzyli także zieloną ścianę, która teraz zdobić będzie teren przy szkole.

K.N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *