Kategorie
Bez kategorii

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

26 października powód do świętowania miała cała szkolna społeczność Zespołu Szkół w Bolimowie. Wtedy właśnie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgromadziła ona niezwykle liczne grono gości – przedstawicieli władz terenowych, instytucji współpracujących ze szkołą  i rodziców.

Wszyscy obecni uczestniczyli  w uroczystym złożeniu przysięgi oraz defiladzie przyszłych policjantów, strażaków, wojskowych i ratowników medycznych.  Zebrani mieli możliwość obejrzeniaprogramu artystycznego  w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przyszli mundurowi pokazali, iż mają  szereg talentów, szczególnie wokalnych i recytatorskich.

Zgodnie z tradycją, przyznano też tytuły PRZYJACIELA SZKOŁY. Tym razem trafił on do dwóch osób – ppłk. Piotra Mitkowskiego – Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Skierniewicach i st. szer. Mateusza Dąbrowskiego.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni na uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek – gorącą grochówkę i  przepyszne ciasta.

B.T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *