Kategorie
Bez kategorii

Konkurs „Niepodległa”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bolimowie wraz z opiekunem
Uczestnicy konkursu Franciszek Kurzawa i Gabriela Zwolińska z opiekunem, panią Katarzyną Piotrkiewicz

23 listopada 2023 r. w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się  gala finałowa  XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Niepodległa”.  Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe, a wykonywane prace miały różny charakter (prace plastyczne, graficzne, projekty gier, nagrania, prace multimedialne).  W konkursie zostało nagrodzonych dwóch uczniów Zespołu Szkół w Bolimowie. Franciszek Kurzawa, uczeń klasy 1C o profilu ratownictwo medyczne zajął II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, a Gabriela Zwolińska z klasy 2B o profilu policyjnym otrzymała wyróżnienie. Oboje wykonali prezentację multimedialną w kategorii „Mój bohater niepodległej”. Franciszek przedstawił postać Leona Jaskólskiego, który pochodził z jego rodziny, natomiast Gabriela zaprezentowała postać Stanisława Rotstada, człowieka znanego w środowisku łowickim, obaj zasłużeni dla Polski.

Podczas uroczystej gali finałowej konkursu, uczniowie mieli nie tylko przyjemność odebrania nagród, ale także okazję wysłuchania koncertu, który został wykonany przez utalentowane uczennice z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia sal wystawowych muzeum pod opieką przewodnika.

Autor tekstu: Katarzyna Piotrkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *